Geziyoruz Be Canım
Film

Çok Özlediğinde Sesini Kıs ve İzle: The Trip to Italy

İtalya severler ekran başına. The Trip to Italy, size en güzel İtalyan manzaralarını ve yemeklerini izletecek. Fakat hepsi bu. Windows ekran koruyucusu yerine arada bu filmi açıp dondurun ve öyleyece bakakalın.

the-trip-to-italy

Sıradan bir konuya sahip olan filmde iki tatilci arkadaş Steve ve Rob, İtalya turuna çıkarlar. 6 farklı yemek ve 6 farklı bölgeyi gezmeleri gereken ikili, Liguria’dan başladıkları turu Capri’de bitirmelidir. Bu sırada da başlarına trajikomik olaylar gelir. Yani sen, ben İtalya’ya gitmişiz. Altımızda arabamız. Hava mis. İtalya’da uzun bir tatil yapıyor, oradan oraya yol alıyoruz. Bu esnada yaşadığımız komik ve değişik anıları da kaydediyoruz.

LIF_2014-02-16_ENT_024_30374954_I2Ama filmin harika manzaları da ayrı güzel geliyor insana. O yemekler, şaraplar, İtalya’nın köyleri… Eğer bir İtalya sevdalısıysanız açın arada bu filmi, güzel manzaralı sahnelerde durdurun. Bir müddet öyle bırakın.

 

Yazar hakkında:

Sırf, teyzemlerin evinden tren görünüyor diye 4 yaşındayken anneyi ve babayı evde bırakıp Ankara'ya gittiğim günden beri seyahat ediyorum. Süregelen yıllarda ilkokulu, ortaokulu, liseyi ve üniversiteyi başka şehirlerde okuyarak Türkiye'yi gezmeye başladım. Türkoloji ve Pedagoji eğitiminin ardından iş hayatıyla tanışmam National Geographic ile oldu. Dergilerde ve ajanslarda metin yazarı, editör, içerik; kurumsal firmalarda kurumsal iletişim uzmanı olarak çalıştıktan sonra sosyal sorumluluk ve girişimcilik üzerine çalışmalar sürdürdüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir