1 Yıl Böyle Geçti: 2015’in Rotaları

1 Yıl Böyle Geçti: 2015’in Rotaları

Bir sonraki yıldan kendim için büyük ama insanlık için çok da tın olan tek bir dileğim var; -yok mutlu ol yeter değil, onu bi beceremedim- bu yıl gördüğüm yerlerin daha fazlasını görmek.

Benim çatı dileğim bu. Gayet basit.  Gayet net.

Çalışma hayatının el verdiği sürece 2 ülke ve 18 şehirle geçen bir yılı geride bırakıyorum. 3. ülke için de THY’den gelecek olumsuz hava koşulları yüzünden Yunanistan seferlerinin iptali haberini bekliyorum. İptal olmazsa en az üç ülke yapacağım. (Sonradan gelen edit: 3 oldu)

İşte 1 yıl böyle buralarda, böyle geçmiş.

Haydi bakalım;

TÜRKİYE

Şanlıurfa: Görmeyi en çok istediğim yurt içi lokasyonlardan biri Şanlıurfa’ydı. Şanlıurfa’lı -çok pardon ama kendisi biraz aşirettendir- arkadaşımla 2 gün cebimden bir kuruş çıkmadan gezdim, yedim, içtim, Halfeti‘ye aşık, Göbeklitepe‘ye hayran oldum.

baıklıgöl

Balıkesir – Akçay, Marmara Adası, Erdek: Memleketten diye es geçmek olmaz. Kimseyi görmedim ben, senden daha güzel. Ve yüzmedim öyle soğuk sularda, Hasan Boğuldu‘dan başka…

Jpeg

Samsun: Pide, pide, pide.

Ordu: Bu sene hiç anlaşamadık kendisiyle. Düğün vardı gittim, Ordu-Giresun Havaalanı’nda hayatımın en berbat anlarını yaşadım.

Rize: Çay vardı, yemek vardı, muhabbet vardı…

ayder-yaylası
Ayder Yaylası

Çanakkale-Bozcaada: Her sene gitmezsem belki küser. Bu sene Akvaryum Koyu’nda dalış vardı,

Tekirdağ- Çorlu: Efsane şaraplarını keşfetmem, Tekirdağ’a 145. kez gidişimde oldu. Bir de, Çorlu’daki Kovboys’da meşhur tostları da yedim. Sefam olsun…

Antalya-Kaş: Pek bi sevdiğim gezgin arkadaşım Erdem‘in tavsiyesiyle gittiğim otelde güzel insanlar tanıdım, Kaputaş’ın denizine bayıldım, fakat Kaş’a bir daha bayramda gitmeme kararı aldım.

Nevşehir-Kapadokya: Tekrar ediyorum, burası bir elf diyarı çocuklar.

kapadokya-gezisi

Kırşehir: Hacı Bektaşi Veli için git.

Ankara: Kafası mı güzel bu şehrin?

Bursa-Gölyazı, Misi Köyü: Gölyazı sonbaharda güzel, Misi Köyü galiba hep sempatik.

YURT DIŞI

Rusya – Moskova, Puşkino: Köprüden önce son çıkış, sevdanın son vuruşu < Rusya’ya vize gelmesi. Bizi şansa mecbur bırakanlara ve bir daha öyle güzel, öyle derin Bolşoy’da opera izleyemeceğime naaaaaaaaaaletttt….

DCIM100GOPRO

Moskova bana güzel şehir nasıl oluru, Rusça anlaşabilmeyi, yer yatağı olmadan yerde yatabilmeyi ve yine ayaklara kara sular inmeyi öğretti.

Fransa- Lyon, Annecy, Aix En Provence: Yine nasiplendiğim bir ülkenin (bkz: Rusya) başına gelenler geldi. Fransa’da, Paris’in tam ortasında terör yaşandı. Biletim tam da o haftaya denk geldiği için, ilk rota olan Nice-St Trope- Cannes istikametini değiştirip yönümüzü Annecy’ye ve Aix En Provence’e çevirdik. Annecy’ye ayılıp bayıldım, İsviçre’ye gitme kararı aldım, Aix En Provence’in gençliğini çok sevdim.

Yunanistan-Atina: En güzel komşu sohbetlerinin yapıldığı yer oldu. Sonuç; siyaset olmayınca çok güzel değil miyiz?

2016’nın seyahatleri bol olsun, güzel olsun, bizim olsun.

İyi yıllar…

 

 

1 Comment

  • […] bazen de tek başıma düştüm yollara. Benzeri yazıyı geçtiğimiz yıl da yayımlamış ve 2015’te gittiğim yerleri sıralamıştım. Bu yazıda 2016 yılında gittiğim yerleri okuyabilir, gitmediğiniz yerleri […]

Post a Comment