Antalya Kaleiçi’nde Nerede Kalınır?: Route Hotel Kaleiçi Deneyimi

Antalya Kaleiçi’nde Nerede Kalınır?: Route Hotel Kaleiçi Deneyimi

Antalya Kaleiçi’nde nerede kalınır diye soruyorum Google’a. Zira Antalya’ya ucuz bilet buldum ve laps diye aldım ama kalacak yer araştırmasına gitmeden birkaç gün önce başladım. Şubat ayında ne alaka Antalya demeyin çünkü Antalya genelde yaz tatili için akla gelse de sıcağı sevmediğim için ben daha çok kışın ya da bahar aylarında gidiyorum. Yazın 65456 derece sıcakta Antalya’da gezebilen varsa o insanın genetik özelliğini kopyalayın ve ondan robotlar üretin. Çünkü daha üst segmentte bir donanım özelliği ben bilmiyorum. Acile kaldırılmadan gezmek, ne sıcak ne soğuk havanın tadını çıkartmak ve o müze senin bu sokaklar benim diyerek Antalya’yı keşfetmek için ilk bölgeyi Kaleiçi olarak belirledim.

*Çok kısa bir süre sonra Antalya Kaleiçi’nde gezilecek yerler buradaki yerini alacak. Hafta sonu dolu dolu bir rota çıkartan, hem tarihi hem doğal güzelliklere sahip Kaleiçi, sizi baya şaşırtacak. Üstelik hem kış hem de bahar aylarında rahat rahat gezilebilmesi de cabası.

Antalya Kaleiçi Otel Önerisi

Daha önce Kaleiçi gezilerim iş seyahati sebebiyle olduğundan dolayı burayı tam bitirebilmiş değildim. Ya da yazın Belek otellerinde, Kemer otellerinde kalanlar için de tam teşekküllü bir Kaleiçi gezisi olmuş olabilemez. Bu nedenle THY’den bulduğum ucuz Antalya bileti ile hafta sonu Kaleiçi gezisi planladım kendime. Gidiş dönüş uçak bileti 200 TL gibi bir rakamdı. Sonra da Kaleiçi’nde nerede kalınır araştırmaya başladım. Bir iki otel aldım notlarıma ama biraz daha araştırınca Route Hotel Kaleiçi’ni buldum. Kaleiçi otel konusu benim için ekonomik olsun, merkezde olsun, temiz olsun idi ve aradığımı tam olarak bulmuştum. Route Hotel Kaleiçi‘nde kalmaya karar verdim ve kendilerine hem telefondan hem de Instagram üzerinden ulaştım.

Antalya Kaleiçi'nde nerede kalınır

Anında iletişim güzel, hoşuma gitti. DM’den iletiştik otel sahibi Sezgin Bey ile. Bu arada bu oteli daha önce Antalya’ya gidenler belki bilir. Route Burger ile aynı yer. O lezzetli hamburgerleri yapan yer şimdi butik bir otel olarak da hizmet veriyor. Yanı dev bir hamburgerin içerisinde buluyorsunuz kendinizi bir anda. Yeri gelmişken Route burger’lerden birer tane gömün burada. Rokfor peynirli Route burger şahane.

Route Hotel Kaleiçi

Burası hem 6 odalı butik bir otel hem de şehrin, kendi deyimleri ile ‘mahallenin’ en iyi hamburgerlerini yapan burger’cı. Alt kat Doğu’nun avlulu evleri gibi. Aslında geleneksel Antalya evleri de böyle Mardin evleri misali avlulu oluyor. Route Hotel Kaleiçi de Antalya evi mimarisinde, ortasında bir avlu olan, kışın ateş yanıp sıcak şarap ve canlı müzik saatlerinin yapıldığı, güzel bir kitleye sahip. Benim için tüm taşlar yerine oturdu. Bu yüzden Antalya Kaleiçi’nde nerede kalınır sorusunun cevabını Route Hotel ile veriyorum size. Bölgede kalacak birçok yer var elbette. Fakat deneyimlediğim için sadece bu oteli yazabiliyorum.

Antalya Kaleiçi'nde nerede kalınır

Route Hotel Kaleiçi’nin tek dezavantajı, benim gibi uyumakta zorluk çekenler için biraz gürültülü olabileceği. Merkezi bir yerde ve etrafı dükkan, meyhane ile çevrili ve işlek bir sokağa baktığı için ön cepheden gece geç saatlere kadar sokaktakilerin seslerini duyabiliyorsunuz. Ya da ilerideki meyhaneden gelen ‘leddin vele dıştiriiii’ havasını çok net duyabiliyorsunuz. Olumlu düşünürseniz, odanızda göbek atabilirsiniz. He bir de, kahvaltıya biraz turunçgiller ekleseler fena olmaz. Antalya’dayken sofrada portakal, kumkuat, limon falan görmek istiyor insan. Ama hem kış hem bu sene Antalya’da hava kötü oldu diye denk gelmemiş de olabilir.

Sonuç olarak mekan güzel, ama en güzeli insanlar. Bu yüzden Antalya Kaleiçi’nde nerede kalınır sorumun cevabı artık belli. Ama sokakta çok gürültü yapmayın bakın, rica ediyorum.

Oda+Kahvaltı Gecelik Konaklama Kişi Başı: 160 TL

Fiyat Performans: 9/10

Kahvaltı: 8/10

Lokasyon: 10/10

Temizlik: 10/10

Çalışanlar: 10/10

No Comments

Post a Comment