Datça

Oktoberfest Datça 2019: Datça’nın Eğlenceli Ruhu

Hatırlarsanız güzeller güzeli Datça Badem Çiçeği Festivali‘ne gitmiş ve Datça’ya hayran kalmıştım. Hatta tam olarak kendisi Serdar Ortaç’ın da dediği gibi ilk günden bebeğim olmuştu. Datça, koyları ve mis gibi havasıyla burada yaşanır dediğim nadir yerlerden biri. İşte, buyurun gene bir kez daha gördük ki bir şair, bir ressam nerede yaşıyorsa orada yanılma payı olmuyor. Kendi güzelliği yetmiyormuş gibi üzerine bir de festivaller düzenleyen Datça’da Oktoberfest Datça da düzenleniyor. Ne yani! Göç mü istiyorsunuz? Bunu siz istediniz Datçalılar.

Oktoberfest Datça, 11-12 Ekim’de, Kargı Koyu’nda yer alan Kargilos Hotel & Beach’te düzenlenecek. Malumunuz, Almanya’nın Münih şehrinde her sene düzenlenen ve dünyanın en büyük halk şenliği kabul edilen bira festivali Oktoberfest, bir çok farklı ülkede de eş zamanlı düzenlenen etkinlikler ile büyük bir coşku ile kutlanıyor. İlk kez 2016 yılında gerçekleşen Oktoberfest Datça’ya olan ilgi de her geçen yıl artıyor.

Oktoberfest Datça‘da yine Atalays’ Events imzası var ki, Datça’da festival konusunda çok iyi işler yapan bir imza oluyor kendileri. Ekim ayının güzelliğini Datça’da festivalle geçirmek için 11-12 Ekim’i not edin takvimlere. Sonra gelsin canlı müzik ve DJ performansları, bira oyunları, workshoplar, gitsin tadım etkinlikleri ve festival hatırları.

Oktoberfest Hakkında
Oktoberfest, yani ‘Ekim Festivali’, Almanya’nın Münih kentinde her yıl Eylül ayının son günleri ve Ekim ayının ilk günlerini kapsayacak şekilde 2 hafta süren bir festivaldir. Her yıl yaklaşık 6 milyon kişinin katıldığı festival, dünyanın en büyük halk şenliğidir. Günümüzde ‘Bira ‘Festivali’ olarak tanınan Oktoberfest, aslında ilk olarak 1810 yılında Bavyera prensi Ludwig ile prenses Therese’nin evlilik töreni şerefine düzenlenmiş. Düğün merasiminin anısına gerçekleşen kutlamalar her geçen yıl büyümüş ve sonuçta bugünkü halini almış. Festivalin en önemli özelliği biradır ve her sene festival kutlaması, Münih Belediye Başkanının büyük bir ahşap bira fıçısına çeşme çakması töreni ile başlar.

Oktoberfest Datça için maili de buraya bıraktım: oktoberfestdatca@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir