BEŞİKTAŞ ULUSLARARASI FOTOĞRAF FESTİVALİ

  Beşiktaş’ın orta yerinde bir kalabalık var. İnönü’de bağıra bağıra söylediğimiz ‘sevdalı yüreklerde bembeyaz sürgünler, halaylarla türkülerle sevdi bu kalpler‘i duyuyorum çok uzaktan. Ne var ki orada diye koştur koştur gittiğimde, meydandaki konteynerları gördüm. O ne güzel konteyner öyle. Sokaklar fotoğraf dolu.

  Orada bir tema var uzaklarda: Şehirler ve hikayeler

  fotoistanbul

  50’den fazla sergi, 80 slideshow, 6 workshop içeren Fotoİstanbul, Türkiye’de yeni bir fotoğraf festivali dönemi başlatmış. Sokaklara yerleştirdikleri konteynerların hem üzerlerinde muhteşem resimler yer alıyor, hem de her birinin içinde fotoğraf sergileri var. Konteynerlar üzerindeki resimlerde ise ne güzel şehirler bulunuyor. İstanbul, Tokyo, Roma, New York, Moskova…

  fotoistanbul

  İçlerine girdiğimizde ise muhteşem fotoğraflarla karşılaşıyoruz. Her birinin içinde ayrı bir şehri, mekanı ve hikayeyi anlatan çok başarılı fotoğraflar var. Onur kurulunda Ara Güler’in bulunduğu bir fotoğraf sergisinden bahsediyorsak tersi düşünülemez zaten. Festivalde Murat Germen, Christopher Anderson, Ozan Sağdıç, Yuri Kozyrev, Jamie Wellford, Bieke Depoorter, İlker Gürer, Julianna Beasley, Yusuf Darıyerli, Matt Stuart, Seiji Kurata, Michael Ackerman, Gohar Dashti, Teun van der Heijden, Harald Menk, Laura El-Tantawy, Sinem Dişli, Tiny Collective, Sasan Abri, Gökşin Varan, Ata Kam ve daha pek çok isim yer alıyor.

  fotoistanbul

  18 Ekim günü açılışına denk geldiğim fotoğraf festivali muhakkak gidip görülmesi gereken bir etkinlik. Hele ki fotoğrafa ilgiliyseniz. Bir de sergi dediğimiz şeyin sokakta oluşu çok  şahane bi’ şey.

  Detaylı program 

  fotoistanbul

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir