Biz’im Belgeselimiz: Biz Kültür Yolcuları

  Bir kitap düşünün. Ardından da televizyonlarda yayınlanacak bir belgesel. ‘Biz diye bir şey var mı gerçekten?’ diye soruyor bizlere. Soruyu soranlar Nebil Özgentürk, Can Dündar ve Coşkun Aral. Farklı ama hep bildiğimiz coğrafyalardan yakından tanıdığımız isimlerle cevap arıyoruz bu soruya. Neşet Ertaş’ı, Ara Güler’i, Ayşe Kulin’i, Musa Eroğlu’nu, Zülfü Livaneli’yi, Suzan Kardeş’i ve daha nice isimleri Anadolu’dan, Balkanlar’a kadar uzanan bir ‘kültür yolculuğuyla’ selamlıyor ve ‘biz’ kimiz sorusunu Makedonya’da başlatıp Artvin’de bitiriyor.

  Sahi, biz diye bir şey var mı gerçekten?

  bizkulturyolcuları

  Biz Kültür Yolcuları, Denizbank’tan çıkmış arşivlik bir kitap niteliğinde, her evde bulunması gereken kitaplardan bana göre. Projenin sponsoru Denizbank’ın Genel Müdür Yardımcısı Tanju Kaya ve eşi Ayşe Kaya.

  1o Bölümlük Belgesel

  1 Mart 22.00’da CNN Türk’te yayınlanacak belgeselde hep birlikte, Ağrı eteklerinden Makedonya boylarına, Cerattepe ormanından Adalar vapuruna, Mezopotamya yaylasından Abdallar coğrafyasına kadar gezerek kayıp şarkılara, kaybolmaya yüz tutan kültürlere, farklı inanç ve kimliklere dokunacağız.

  Can Dündar’ın sesiyle hayat bulacak 1o bölümlük belgeselde  Artvi̇n, Hacıbektaş, Balkanlar, Mardi̇n, Ahırkapı-Sulukule, Samatya-Galata, Adalar, Diyarbakır, Van ve Kırşehi̇r rotaları izlenecek.

  Belgeselin Yayınlanmış Fragmanları

  twitter.com/biz_ky

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir