Bolu Otelleri (Mudurnu’da Nerede Kalınır?): Mudurnu Sarot Termal Otel

  Bolu otelleri arayışım Mudurnu gezisi sonrasında kendisini gösteriyor. Dört mevsim güzel olan illerimizden Bolu için başta Abant otelleri olmak üzere genel olarak Bolu otelleri arayışı her zaman had safhada. İstanbul’a yakın hafta sonu gidilecek yerlerin başında gelen Bolu’nun birçok ilçesi, Türkiye’nin hem doğal hem de tarihi güzelliklerini barındırdığı için ayrı ayrı gezilmesi gereken yerlerden. Fakat genelde Abant bu sıralamada ilk sırada yer alıyor ve oldukça uzun bir zamandır da listedeki yerini koruyor. Bu durum ise en çok İstanbul’dan yola çıkıp hafta sonu kafa dinlemek isteyenler için bir tezatlık oluşturuyor. Zira kalabalık ve dönüş trafiği bu kez Abant’a dönüşerek bizi buluyor. Ben de hafta sonu Bolu’ya gitmek üzere İstanbul’dan yola çıkıyorum. Hedefim ise UNESCO’nun koruma listesinde yer alan Tarihi Ahi Kenti Mudurnu ve buraya bağlı olan Sarot Vadisi.Bolu otelleri

  Mudurnu’da gezilecek yerler için detaylı rehber ile birlikte Mudurnu otelleri için de kısa bir araştırma yapıyorum. Neticede bölgenin en iyi otellerinden biri olan Mudurnu Sarot Termal Otel‘e gidiyorum. Otel, Mudurnu’nun kaplıcası ile ünlü Sarot Vadisi‘nde yer alıyor. Bolu otelleri içerisinde birçok noktaya yakın-uzak mesafede bir otel olan Sarot’un bir kaplıca oteli olması ise avantaj.

  Bolu Otelleri: Mudurnu’da Nerede Kalınır?

  Bolu otelleri çok olsa da Mudurnu ilçesinde konaklama seçenekleri çok fazla değil. Mudurnu merkezde kalacak yerler daha çok konak tarzında olurken ilçenin biraz dışarısında kalan termal oteller de oldukça popüler. Eğer Mudurnu merkezde kalmak istiyorsanız Değirmenyeri Dağevleri, Hacı Abdullahlar Konağı, Hacı Şakirler Konağı, Fuatbeyler Konağı, Keyvanlar Konağı, Moderna Otel, Ünsallar Otel, Yarışkaşı Konağı, Urgancıoğlu Otel gibi seçenekler var. Bazen konaklarda yatak sayısı bakımından kalabalık grupların bölüşerek kalma durumu olabiliyor. Mudurnu’ya 35 km uzaklıkta olan Sarot Termal Otel ise bir kaplıca oteli olması sebebiyle ilgi görüyor ve bir gecelik konaklamamı burada gerçekleştiriyorum.

  Bolu Otelleri ve Mudurnu Sarot Termal Otel

  Bolu otelleri

  Mudurnu’da iki tane kaplıca var: Sarot ve Babas Kaplıcası. Sarot Otel, aynı isimli kaplıcanın bulunduğu bir vadiye kurulu. Devremülk ve otel olmak üzere iki farklı konaklama seçeneği olan büyük bir tatil köyü burası. Kafa dinlemek ve kaplıca ile rahatlamak isteyenler için ideal bir alternatif oluşturuyor. Sarot Termal Otel’in odaları, bu zamana kadar kaldığım en geniş otel odalarına sahip sanıyorum. Neredeyse bizim evin genişliğinde suit odalar var. Benim kaldığım iki kişilik oda da geniş bir alana ve devasa bir yatağa sahipti.

  Bolu otelleri

  Gelelim odanın en güzel yerine. Termal otellerin en sevdiğim tarafı banyoda termal su akan minik musluk. Otelin kendi termal havuzu 22.00’da kapandığı için kullanamadım ama bu minik musluktan minimal kaplıca sefası sürmeye çalıştım. Nedir bu Sarot termalinin özelliği diyen olursa da öğrendiğime göre buradaki suyu kür olarak kullanınca böbrek hastalıklarına; banyo olarak kullanınca ise romatizma hastalıklarına iyi geliyormuş. Otel fiyatları için tık tık.

  Mudurnu Sarot Termal Otel’in Çevresi

  Bolu otelleri

  Otelin Mudurnu merkeze uzak olması bir dezavantaj olarak gözükse de aslında farklı bir güzergah yaratma imkanı var. O da Ilıca Sarot Vadi Yürüyüş Parkuru. Ayrıca genel olarak geniş bir gezi rotası oluşturmak istiyorsanız Sarot Termal Otel, Mudurnu’ya 35 km, Göynük’e 45 km, Sünnet Gölü’ne 25 km, Abant’a 21 km uzaklıkta yer alıyor.

  Mudurnu Sarot Termal Otel’e Nasıl Gidilir?

  Bolu otelleri

  Mudurnu Sarot Termal Otel, Mudurnu’nun Taşkesti Beldesi’nde bulunuyor. Taşkesti-Adapazarı yolu üzerindeki otele gitmek için İstanbul-Ankara güzergahında gidiliyor ve Mudurnu-Akyazı çıkışı tabelaları ile karşılaşılıyor. Sağ taraftan devam edilince 80 km sonra Sarot Termal Otel’e ulaşılıyor. İstanbul’dan Sarot Termal Otel yaklaşık 3.5 saat sürüyor.

  Mudurnu ile ilgili bunlar da ilginizi çekebilir

  2 Comments

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir