Ailenizin Gezi Sitesi
Etkinlik

İstanbul Modern’in Yüzyıllık Aşk’ı

Türk Sineması araştırması üzerine ilk defa gerçekleştirilen ‘Yüzyıllık Aşk’ sergisi, İstanbul Modern’in kuruluşunun 10. yılında Türk sinemasının ise 100. yıl dönümüne denk geldiği için ayrı bir önem taşıyor. Konu sinema olunca, hele de Türk Sineması olunca gitmemek olmazdı. Sergilerle aram çok iyi olmasa da ben buna bir kere daha giderim.

Bir zamanların sinema salonları, sinema biletleri, sinema dergileri, afişleri, filmleri, ödülleri ve nicelerini nostaljik bir havada sunan sergide sinema delisiyseniz aklınızı kaybedebilirsiniz.

yüzyıllık-ask

Sergide çok özel köşelere rastlayacaksınız.  Gönülden sevdiğiniz aktör ya da aktristler varsa bu köşelerde uzun süre kalabilir, buralara hayran hayran bakakalabilirsiniz.

 

Örneğin;

Yılmaz Güney Köşesi

yüzyıllık-ask

 

Türkan Şoray Köşesi

yüzyıllık-ask

 

Plak Köşesi

yüzyıllık-ask

Bu köşede, bir plak alıp sevdiğiniz bir sahneyi izliyor ve o sahneyle özdeşleşmiş müziği dinliyorsunuz. Benim tercihim Hababam Vokal Grubu’ndan Çilli Bom oldu:)

Sergi ocak ayına kadar sürecek fakat siz en kısa zamanda gitmeyi aklınızın bir köşesine koyunuz.

yüzyıllık-ask

 

Bilet Fiyatları

Tam: 17 TL

İndirimli: 9 TL

10 ve Üzeri Grup: 14 TL

Perşembe günleri ÜCRETSİZ

Sergi Tarihleri: 25 Eylül 2014 – 4 Ocak 2015

 

ULAŞIM

Yazar hakkında:

Sırf, teyzemlerin evinden tren görünüyor diye 4 yaşındayken anneyi ve babayı evde bırakıp Ankara'ya gittiğim günden beri seyahat ediyorum. Süregelen yıllarda ilkokulu, ortaokulu, liseyi ve üniversiteyi başka şehirlerde okuyarak Türkiye'yi gezmeye başladım. Türkoloji ve Pedagoji eğitiminin ardından iş hayatıyla tanışmam National Geographic ile oldu. Dergilerde ve ajanslarda metin yazarı, editör, içerik; kurumsal firmalarda kurumsal iletişim uzmanı olarak çalıştıktan sonra sosyal sorumluluk ve girişimcilik üzerine çalışmalar sürdürdüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir